Лісонасінні плантації – важливе джерело селекційно-покращеного лісового насіння. Насінні плантації розрізняють за походженням (клонові насінні, родинні, родинно-клонові, клонові гібридизаційні), генетичним рівнем (1 по рядку, 2 порядку і т.д.), представництвом клонів (однопопуляційні, багатопопуляційні), а також за цільовим призначенням, способами створення. Рельєф ділянок, підібраних для створення плантацій, повинен бути по можливості рівним, ґрунти – полегшеного механічного складу, середньої (за вимогами даної породи) трофності, оптимальної вологості. Недостатня трофність може бути компенсована застосуванням мінеральних і органічних добрив. В умовах недостатнього зволоження має бути забезпечене зрошення плантацій. Не допускається підбір площ в морозобійних місцях, а також незахищених від суховіїв. Доцільно створювати великі плантації, концентруючи їх на селекційно-насінницьких комплексах, з добрими під'їзними шляхами і близькими джерелами води.
Родинні плантації створюються з насіння плюсових дерев. Родина – це насінне потомство одного плюсового дерева. Родинні плантації створюються сівбою насіння плюсових дерев на постійне місце або садінням сіянців, вирощених із насіння плюсових дерев.
Відокремленим підрозділом ВП «Вінницька лісонасіннєва лаборторія» у складі комісії з першого заступника Південно-Західного міжрегіонального управління лісового і мисливського господарства Лукомського О.О. (голова комісії), провідного інженера лісового господарства Подільського лісового офісу ДП «Ліси України» Лободи А.Ф., заступника директора ДП «Вінницька лісова науково-дослідна станція» Нейка І.С., провідного інженера ВП «Вінницька лісонасіннєва лабораторія» Маланчук О.Л., головного лісничого філії «Славутське лісове господарство» Веремія О.О., провідного інженера з лісових культур філії «Славутське лісове господарств» Поєнко Т.М. було атестовано родинну плантацію дуба звичайного. Цю родинну плантацію було створено філією Славутське лісове господарство дуба звичайного в Жуківському л-ві кв. 19 вид 32 площею 5.0 га на виконання «Галузевої програми розвитку лісонасінної справи» у 2010 році. При створенні плантації було взято 20 клонів плюсових дерев, схема розміщення 8×8.
Жолуді для закладання брались з клонової архівно-маточної плантації плюсових дерев у ДП «Вінницька ЛНДС» відомого походження з місцевих популяцій Вінницької, Одеської, Хмельницької та Тернопільської областей.