Фото 2. Листівка, випущена в м. Броди в 1902 р.(istpravda.com.ua)
Фото 3. Підняття над Київрадою українського національного прапора 1990 рік
Фото 4. Висадка саджанця Магнолії Суланджа
День Державного прапора України
21.08.2024 13:33 давність новини: 19 дн.
Український прапор - наша гордість і найвідоміший символ України. Під час повномасштабної війни весь світ дізнався про самовідданість і хоробрість українського народу.
Що символізує прапор України
Державний Прапор України затверджено Верховною Радою 28 січня 1992 року. Це прапор з двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Київ став дев’ятим містом України, де у 1990 році був піднятий блакитно-жовтий прапор. Найпершим 14 березня національний стяг з’явився над міськрадою в Стрию на Львівщині. Пізніше він замайорів над офіційними установами Дрогобича, Львова, Тернополя, Житомира та ін. Певний час на муніципальному рівні столиця відзначала цей день, як День прапора. Згодом постановами Верховної Ради від 18 вересня 1991 року «Про прапор України» і від 28 січня 1992 року «Про Державний прапор України» національному прапору фактично було надано статус офіційного прапора країни.
Немає офіційної відповіді, чому прапор України синьо-жовтий. Найпопулярніше "народне" тлумачення говорить, що синя смуга означає ясне небо, а жовта - золоте пшеничне поле під ним.
Є також версія, що кольори прапора здавна символізують головні стихії природи - вогонь і воду. А по релігійному трактуванню жовтий колір уособлює Бога і духовність, а синій - все земне.
Як створили прапор України
Перша історична згадка про поєднання синього і жовтого кольору в українській символіці датується 1256 роком - роком заснування Львова. Герб цього міста прикрасив золотий лев на синьому тлі.
Таке ж поєднання кольорів можна побачити на прапорах, значках, гербах і нагородах часів козацтва, особливо починаючи з XVIII століття. Часто у запорожців були сині прапори, прикрашені золотистими орнаментами, образами православних святих або ж козаків.
Вважається, що сучасні кольори прапора як державного символу України з'явилися під час правління гетьмана Івана Мазепи, якому шведський король дозволив використовувати в символіці кольори прапора Швеції. Ось чому прапор України схожий на шведський.
Поєднання синього і жовтого кольорів остаточно оформилося як єдинонаціональне на початку XX століття. Перше офіційне визнання синьо-жовтого прапора відбулося 22 березня 1918 року за законом Центральної Ради.
Значення Дня Державного прапора в умовах війни
Нинішня воєнна ситуація в Україні робить День прапора особливо значущим і важливим. Український прапор є символом єдності народу та підтримки української армії, яка захищає територіальну цілісність і суверенітет країни.
День прапора - це можливість для українців висловити свій патріотизм і гордість за свою країну. Окрім заходів, церемоній та урочистостей, організованих у цей день, люди використовують цю нагоду, щоб висловити свою підтримку армії, волонтерам та всім тим, хто робить свій внесок у захист незалежності України.
В цей день колектив Державної організації «Український лісовий селекційний центр» висадив саджанець Магнолії Суланджа, в пам’ять про колегу Лазько Надію Олегівну, яка довгий час пропрацювала в нашій організації. У нашій пам’яті вона назавжди залишиться доброю, чуйною, доброзичливою, веселою, професіоналом своєї справи.