Проведено ознайомчу нараду з питань участі в проекті “Відновлювальні українські лісові ландшафти: боротьба з деградацією земель, протидія змінам клімату та економічному спаду шляхом відновлення лісів на ландшафт
08.10.2024 09:46 давність новини: 29 дн.
4 жовтня 2024 р., нашу організацію відвідав представник ФАО, Алберто Дель Лунго - координатор лісівничого напрямку в офісі ФАО-Україна. За участю Невмержицького Олександра, головного спеціаліста відділу відтворення лісів Держлісагентства, проведено ознайомчу нараду з питань участі ДО “Український лісовий селекційний центр” в проекті “Відновлювальні українські лісові ландшафти: боротьба з деградацією земель, протидія змінам клімату та економічному спаду шляхом відновлення лісів на ландшафтному рівні”, який подається на фінансову підтримку Глобального екологічного фонду.
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) є спеціалізованою установою Організації Об’єднаних Націй, яка очолює міжнародні зусилля, спрямовані на подолання голоду. Основна роль ФАО, як організації системи ООН у лісовому секторі України полягає у підтримці Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства лісових ресурсів України та інших установ і організацій, які беруть участь у зміцненні лісового сектору, створюючи таким чином основу для середньо- та довгострокових інновацій, які забезпечать стабільність керування лісом.
Впровадження в Україні сучасних методів оцінки та встановлення відповідності для лісового репродуктивного матеріалу, лісового базового матеріалу шляхом молекулярно-генетичної ідентифікації насіння, садивного матеріалу видів лісових дерев і кущів та оцінки відповідності за походженням є важливим напрямком досягнення Україною рівня вимог міжнародних, передусім європейських стандартів у сфері лісових репродуктивних ресурсів та збереження цінного генофонду і генетичного різноманіття лісотвірних видів лісфонду України.
Тестування є важливим для забезпечення лісовідновлення та лісорозведення відповідним лісовим репродуктивним матеріалом із генетичними властивостями, що уможливить формування стійких лісових екосистем та успішне еко- і агроадаптивне лісове господарство.
Заплановане розташування лабораторії на території ДО “Український лісовий селекційний центр” дозволить поєднувати виробничі та наукові питання щодо підвищення рівня якості та встановлення відповідності походження лісового репродуктивного матеріалу у процесах лісовідтворення. Таким чином формуються засади переведення лісового насінництва та розсадництва на генетико-селекційну основу.
Дякуємо Роману Волосянчуку за консультативну онлайн підтримку під час наради.